Systemy wizyjne Mistral MVS – więcej niż tylko kamera cofania

Systemy MVS to profesjonalne rozwiązania służące do zwiększenia bezpieczeństwa pojazdu oraz tego co dzieje się wokół niego. Podstawowy monitor MVS to 7 calowy  monitor M72 BASIC, który w połączeniu ze wsteczną kamerą stworzy system bezpiecznego cofania. Jest to podstawowe rozwiązanie, wciąż mało popularne, które powinno jednak na stałe zagościć we wszelkich pojazdach użytkowych lub pojazdach komunalnych miejskich. Do takich pojazdów zaliczamy wszelkiego typu ciężarówki, śmieciarki, autobusy, wuko, które największe zagrożenie sprawiają właśnie podczas manewrów w utrudnionych warunkach. Niejednokrotnie dochodzi do dramatycznych potrąceń, które wynikają właśnie z ograniczonej widoczności. Można powiedzieć również, że jeszcze odrębną kategorią pojazdów powodujących wypadki podczas cofania, stały się w ostatnich latach samochody dostawcze. Spowodowane jest nagminnym zatrudnianiem kierowców młodych, często niedoświadczonych i nie posiadających odpowiedniego przeszkolenia. Do tego dochodzą takie czynniki jak zabudowany tył, który nie pozwala na kontrolę sytuacji we wstecznym lusterku wewnątrz kabiny oraz presja psychologiczna, nakazująca pośpiech. W tej sytuacji wydaje się czymś bezdyskusyjnym, że systemy bezpiecznego cofania winny na stałe zagościć w tego typu pojazdach.

Dużą zaletą systemów MVS to możliwość podłączenia nawet do czterech kamer. W takim rozbudowanym systemie wizyjnym jak MVS 7 PRO, jedna z kamer może być używana jak klasyczna kamera cofania – zamontowana na końcu pojazdu. Dwie kamery możemy zamontować z boku pojazdu, pomogą nam one eliminować martwe strefy z boku pojazdu. Tutaj świetnym rozwiązaniem będzie kamera cofania TIR – MVS-RC150AHD, posiadająca „rurowy” uchwyt do montażu na lusterku bocznym, który znacząco skróci czas montażu. Ostatnia kamera zamontowana może  być np. z przodu pojazdu, pozwoli ona zobaczyć co dzieje się przed pojazdem.

kamera cofania tir montowana na lusterku
Kamera cofania TIR, MVS-RC150AHD montowana na lusterku.

Kolejną zaawansowaną funkcją systemu MVS –  w przypadku monitora MVS-M74PRO, jest możliwość rejestracji zdarzeń z każdej kamery na karcie pamięci. Dzięki temu rozwiązaniu, kamery nie dość że umożliwiają podgląd w czasie rzeczywistym, zapewniają również zapis materiału wideo z każdej kamery. System cofania MVS-M74 PRO obsługuje karty pamięci do 256GB, co jest wystarczające by móc cofnąć się i odtworzyć materiał sprzed kilku dni, nawet w przypadku podłączenia wszystkich czterech kamer.

Produkty MVS, dostępne na https://www.mistral-rtv.pl/pl/c/Systemy-wizyjne-TIR/26